Şen Büfe - Sirkeci

Merhaba dostlar!

Lezzet yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu seferki durağımız Sirkeci'deki tarihi Şen Büfe. Tarihi diyorum çünkü 1967 yılından beri hizmet vermekte. Babalarından devraldıkları bayrağı başarıyla taşıyan işletmeciler Şen Büfe'yi akla ilk gelen büfeler arasına sokmayı başarmışlar. Şen Büfe'nin iki ayrı şubesi var. Birisi Etiler'de birisi de (beni misafir eden) Sirkeci'de.

Büfe deyip geçmemek lazım. Vaktimiz olmadığı zaman imdadımıza yetişen büfelerin kaç tanesi temiz, taze ve lezzetli ürünler sunuyor? Hayatın son sürat aktığı Eminönü-Sirkeci'de gönül rahatlığı ile mola verebileceğiniz bir yer Şen Büfe.

Şen Büfe'de benim favorim kaşarlı biftek oldu. Kekik kokan et ve üzerindeki erimiş kaşar peyniri eminim sizin de favoriniz olacak.

Şen Büfe'ye gittiğinizde yanınızdaki masadan birisi "Porşe" sipariş ederse şaşırmayın, çünkü Porşe Portakal-Şeftali suyu karışımı içeceğin kod adı. Ben meyve suyu olarak Mapenza'yı denedim. Mapenza'nın içinde de mandalina, portakal, elma, nar ve armut var.

Şen Büfe - Sirkeci from ilkinulas on Vimeo.

Saat 21:00'den sonra Şen Büfe'nin Etiler şubesine giderseniz Tamer Abi'nin selamını söylemeyi unutmayın. Tamer Abi'nin selamını söyleyene Etiler Şen Büfe'de %10 indirim yapılacak. Mesut Bey'e teşekkür ederim.


blog comments powered by Disqus