Galata Şarküteri - Galata

Dostlarım merhaba
2010'un en iyi Türkçe bloglarının seçileceği Blog Ödülleri 2010'da yemek kategorisinde yarışıyorum. Birbirinden değerli blog yazarlarının katıldığı bu yarışmada tamerabi.com'u desteklemek için blogodulleri.com'a kayıt yaptırıp oyunuzu tamerabi.com'a verebilirsiniz.


Bu hafta yine çok beğeneceğinizi düşündüğüm bir mekandayız. Galatanın en önemli simgelerinden biri olan Doğan Apartmanı'nın altında hizmet veren Galata Şarküteri bildiğiniz şarküterilerden değil.
Sabahları kahvaltınızı yapabileceğiniz, karnınız açıktığında gelip size özel sandviçinizi yiyebileceğiniz, arkadaşlarınızla kahve içip sohbet edebileceğiniz, akşamları iş çıkışı uğrayıp çeşit çeşit şarapları nefis peynirler ile tadıp günün yorgunluğunu atabileceğiniz, dilediğiniz şarküteri ürünlerini satın alıp evinize götürebileceğiniz bir mekan Galata Şarküteri.


Kerim Bey'in işlettiği, Kuledibi Serdar'ı Ekrem Sokak'taki Galata Şarküteri'de Türkiye'de kolay kolay bulamayacağınız gurme ürünlerini bulabilirsiniz. Diğer ithal ürünler satan dükkanlara göre fiyatlarının uygun olduğunu söyleyebilirim.


Galata Şarküteri'de yerli ve yabancı bir çok peynir çeşidi bulabilirsiniz. Trakya'daki bir üreticiden gelen beyaz peynir, Kars kaşarı ve gravyeri, Kıbrıs hellimi, tulum peyniri, İsviçre fondü peyniri, rokfor, mozarella, parmesan, edam ve guada bu peynirlerden bazıları.
Bir şarküterinin olmazsa olmazı salam ve sucuktur benim için. Antrikot sucuk, rozbif, dana bacon, füme dil, dana proscuitto ve daha bir çok salam ve sucuk çeşidini bulabilirsiniz Galata'da. Turistik bir yer olması nedeniyle domuz gerdanı, mortadella, İtalyan milano tipi salamı, İspanyol chorizo salamı gibi domuz ürünlerini de temin edebilirsiniz.

Galata Şarküteri'de zeytin yağı satın almadan önce tadına bakabileceğiniz bir bölüm de mevcut. Asit oranları değişik, aromaları birbirlerinden farklı zeytin yağlarını tadıp zevkinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

İşletme sahibi Kerim Bey'in benim için hazırladığı masada salamların, peynirlerin, zeytin yağlarının tadına baktım. Galata Şarküteri'de geçirdiğim lezzetli dakikaları aşağıdaki video ile sizlerle paylaşıyorum.Galata Şarküteri'yi twitter üzerinden takip etmek isteyenler için : GalataDeli
Galata Şarküteri'nin açık adresi : Serdar-ı Ekrem sok. 30A Kuledibi-Beyoğlu/İstanbul
Tel: 212 245 43 45


blog comments powered by Disqus