Orjin Köfte - Mecidiyeköy

Merhaba Dostlar
Geçtiğimiz aylarda Sarıyer'deki meşhur köfteci Özcan Baba'yı tanıtmıştım. Bu seferki lezzet durağım yine meşhur bir köfteci olan Mecidiyeköy Ali Samiyen Sokak'taki Orjin Köfte.


Galatasaray taraftarının, özellikle UltraAslan'ın çok sevdiği Orjin Köfte'nin işletmecisi Adem Usta ile yaptığımız sohbeti ve Orjin'in orjinal köftelerinin videosunu buyrun izleyin.Sarı kırmızı renklere boyanmış bir vosvos minibüs ile akşam saat altıdan gece geç saatlere kadar köftesini satan Adem Usta bu işi 15 yıldır yaptığını söyledi. İşini iyi yaptığının ispatı 15 yıldır katlanarak artan hayran kitlesidir bana göre. Birçok yerde ekmek arası köfte yedim. Gönül rahatlığıyla Orjin Köfte en iyileri arasındadır diyebilirim. Köfte ile beraber pişen soğan, biber, domates, maydanoz ayrı bir lezzet katıyor köfteye. Orjin Köfte'de yiyebilecekleriniz arasında antrikot ve sac kavurma da var. Adem Usta'nın sac kavurmasının da lezzetli bulduğumu söylemek istiyorum.


Orjin Köfte'yi tanıttığım bu yazıyı, kolonyalı mendiller üzerine yazılı olan Adem ustanın aşağıdaki dörtlüğü ile bitiriyorum.
Bu köfte bizim köfte 
Vitamin Orjin Köfte 
Damakta lezzet tadı 
Bırakır Orjin Köfte

blog comments powered by Disqus