Dolphin Balık Restaurant - Sarıyer

Evet, yine Sarıyer'deyiz, yine bir balıkçıdayız. Hatırlarsanız daha önce de Sarıyer'de Özcan Baba'nın işlettiği Balıklı Balıkçı'yı tanıtmıştım sizlere. Bu seferki durağımız Sarıyer balıkçı limanındaki Dolphin Balık RestaurantDolphin'de her türlü mevsim balığını ve her türlü mezeyi bulmanız mümkün. Tüm mezeleri saymak yerine beğendiklerimi söyleyeyim. Torikten yaptıkları Lakerda güzeldi, sakız gibi çiğnenen değil ağzına atınca eriyen türdendi. Akya balığından yaptıkları balık pastırmasını ilk defa Dolphin'de yedim, denemeye değer. Soya soslu uskumru ve marine edilmiş levrek de çok lezzetliydi. Kurutulmuş uskumru balığından yapılan çiroz yediğim en iyi çirozlardan birisiydi.


Akşam iş çıkışı ya da haftasonu deniz'e nazır rakı-balık keyfi yapabileceğiniz bir yer Dolphin. Biz çekim yapıp mezelerin tadına bakarken, işletme sahiplerinden Özkan Bey masaya elinde Dolphin'den başka hiçbir yerde yiyemeyeceğiniz, içi deniz ürünleri ile dolu bir patlıcan kumpir ile geldi. Közlenmiş patlıcan, balık ve karidesi güzel bir kompozisyon ile sunan Özkan Bey'i huzurunuzda tebrik etmek istiyorum.


Dolphin'in fiyatları için de uygun diyebilirim. Fix menu tercih ederseniz 7 çeşit meze ve mevsim balığına ödeyeceğiniz kişi başı ücret 20 TL. Fix menu sipariş ederseniz içecekler extraya giriyormuş, ne içerseniz onu ödüyorsunuz. Her türlü mezenin tadına bakıp, balığını yiyip rakısını içen bir kişi 40, en fazla 50 TL hesap öder. Tamer Abi olarak benim Dolphin'e notum tam. Bir sonraki mekanda görüşene kadar hoşçakalın.


Dolphin Balık Restoranın bir de internet sitesi var. http://www.dolphinbalik.com

View Dolphin Restaurant in a larger map
blog comments powered by Disqus