Dürümcü Emin Baba - Mecidiyeköy

Dostlar Merhaba

Ramazan ayı içinde ziyaret ettiğim ikinci mekan Dürümcü Emin Baba oldu. Profilo Alışveriş Merkezi'nin arkasından dereye inen yolu takip ederseniz, Emin Baba'nın mekanını sol tarafta görürsünüz. Bu yazıda yeğenim Bahar'ın tavsiyesi üzerine gittiğim mekanı sizlere tanıtacağım. Mekan tavsiye etme sayfasını kullanarak, beğendiğiniz ve benim de beğeneceğimi düşündüğünüz mekanları işaretleyerek mekan önerebilirsiniz. Vakit buldukça sizlerin tavsiye ettiği mekanlara gitmeye çalışıyorum.


Emin Baba ile yaptığımız sohbet sırasında, bu işe bir barakadan başladıklarını ve bugün restoranlar zincirine sahip olduklarını öğrendim. Bana göre bir mekanın tutması için iki şey çok önemli, lezzet ve temizlik. Emin Baba'nın Mecidiyeköy şubesine iftar vakti konuk oldum, temizliğine ve lezzetine diyecek yok, 10 numara. Yazının videosunda Emin Baba ve abisi Süleyman Bey ile yaptığımız sohbeti bulabilirsiniz. Malum ramazan ayındayız, iftardan önce bu videoyu izlemeyin, sonra sevaplar size günahlar bana yazılmasın :DEmin Baba'da bir kebapçıda bulabileceğiniz herşey var; Adana, Urfa, kuzu şiş, ciğer şiş, kanat. Dürümcü Emin Baba'yı diğer kebapçılardan ayıran ise lavaşı çıtır çıtır olan meşhur Emin Baba Dürümü. Birçok yerde dürüm yedim ama çok samimi söylüyorum, Dürümcü Emin Baba adının hakkını verecek lezzette dürümler yapıyor.

Bazı okurlar her gittiğim yeri beğenmemi eleştiriyorlar. Çok haklı bir eleştiri. Fakat şunu da açıklamadan yapamayacağım, Tamer Abi olarak buradan dostlarıma bir mekan tavsiye ediyorsam o mekana en az iki defa gidip test etmişimdir. Tamer Abi'nin lezzet ve temizlik süzgecinden geçmeyen mekanlar, tamerabi.com'da yayınlanmıyorlar. Sadece beğendiğim mekanları bu sitede yayınlayıp dostlara tavsiye ediyorum. Her türlü düşüncesini paylaşmaktan çekinmeyen dostlarıma teşekkür ediyorum. Bir sonraki mekanda görüşmek üzere.View Dürümcü Emin Baba in a larger map

Maslak, Levent ve Mecidiyeköy çevresinde çalışanlar aşağıda yazan telefon numarasını arayarak sipariş verebilirler.
Galataderesi Karafil Sok. No:46/1 Mecidiyeköy/İSTANBUL
TEL.........: (0212) 213 42 49 - 212 30 00
Gsm.......: 0532 355 16 65
E-mail....: galata@eminbabadurumevi.com

blog comments powered by Disqus